Nezařazené

Orchideje

Okouzlující orchideje se těší velké oblíbenosti a jsou stále žádanější. Snad neexistuje člověk, který by doma orchidej neměl :-). Orchideje nádherně a dlouho kvetou a jsou oblíbeným, cenově přijatelným dárkem.

Aby Vám tato královna květin dlouho vydržela, je vhodné orchidej přesadit a přihnojovat. Jak poznáme, že je vhodná doba k přesazení? Orchidej odkvetla (pozor! nikdy nepřesazujeme orchideje, pokud kvetou)  a je potřeba zkontrolovat stav kořenů. Odstraníme všechny suché kořeny a připravíme si o něco větší květináč, než ten původní. Volíme vzdušný substrát, na trhu existuje spousta již speciálně připravených substrátů výhradně pro orchideje. V žádném případě nepřidávejte zeminu ze zahrádky, nebo určenou pro jiné pokojové květiny. Ta je pro orchideje těžká.

Orchidej i s květináčem ponoříme do odstáté ( nejlépe dešťové) vody – 1 x za 14 dnů. Do vody přidáme hnojivo na orchideje, v množství dle návodu. Orchidej necháme ponořenou až do rána. Přes noc se substrát provlhčí a vydrží dalších 14 dnů. Orchideje je možné hnojit i postřikem, protože přijímají přihnojení i listy, lepší variantou jsou pak výživné tyčinky, které mohou květinu vyživovat až 3 měsíce, za předpokladu, že je substrát přiměřeně vlhký.